blog

blog

streda 24. februára 2016

DVOJITÁ STRETÁVKA V KAMBODŽI

Aby sme z dôvodu stretnutia sa s dcérou Veronikou nemuseli ísť okolo celej zemegule až do Down Under, rozhodli sme sa uskutočniť túto rodinnú akciu na " pol ceste". Vybrali sme Kambodžu. Hlavným cieľom boli chrámy Angkoru a jazero Tonle Sap. Potom Phnom Penh a napokon pláže v Thajskom zálive. Od začiatku mi bolo jasné, že to bude kompromis medzi mojim dopredu pripraveným ancient history a wildlife výletom a spoločenskou akciou. Nakoniec sa podarilo vidieť všetky naplánované miesta. Mimochodom tá polcesta obnášala vyšše 21000 nalietaných kilometrov.
Chrámy Angkor Wat sú pozostatkom Khmérskej ríše zo začiatku minulého tisícročia. V čase keď Londýn alebo Paríž boli len drevenými dedinami vo  veľkosti Pezinku, okolo Angkoru žilo už viac ako milión ľudí. Vybudovali stovky svetských a cirkevných budov, z ktorých mnohé ešte aj dnes ohurujú svojou veľkoleposťou.
  chrám Ta Phrom známy pre korene prerastajúce ruinami

 chrámy Angkor Thom

 chrám Bayon

 
Druhé stretnutie bolo s Milanom. S partiou cyklo kamarátov sa túlali po Indočíne. Okrem iného pozreli aj chrámy Angkoru. Večer sme sa stretli v Night markete. Niečo sme vypili, pozreli hriešnu štvrť a rozišli sa svojimi smermi. Bolo to však milé stretnutie. stretnúť krajana v ďalekom svete vždy poteší.
Plávajúce dediny na jazere Tonle Sap sú bezpochyby atrakciou za akéhokoľvek stavu vody. Výška hladiny jazera sa mení každý rok až o 8-10 metrov. Monzún na tomto jazere vykúzli niečo výnimočné. Budem o tom písať v dalšom blogu.
 
 
 Pozrel som tiež priľahlú vtáčiu svätyňu Prek Toal.

 Krokodíl siamsky
Sambar
Celý deň sme išli po jazere smerom do hlavného mesta Phnom Pehn,
aby sme si pozreli Royal Palace.
 
 Zúčastnili sa osláv lunárneho Nového roku.
 
 
 Aby sme sa presunuli exotickým vidiekom na juh. Pobrežie Thajského zálivu má svoje čaro.
 
Národný park Ream s pohorím, džungľou, riekami, mangrovníkmi a pobrežím som nemohol vynechať.
 
 Ťažko skúšaný Sun bear.
 
Miestny sprievodca Mau.
 Kobra kráľovská

 Mangrovníky
 
 
 
Pre nás dovtedy nevidené typy korálov sme si mohli pozrieť na celodennom výlete po okolitých ostrovoch a útesoch. Nová GoPro kamera fungovala dobre a výlet bol prekrásny.

 
Rovnako ako celá akcia. Čas však beží a tak došlo aj na lúčenie a slzičky. Posledné objatie a aj svojka prebehli na letisku v Singapure.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára